Viktig information inför Natur 2013

Ni är alla varmt välkomna till Vårgårda och Natur 2013.
För alla er som bokat biljetter till bildföredrag eller seminarier gäller att ni hämtar ut dem i receptionen i Sporthallen.

Ni som bokat rum på hotell eller på Tångahed vandrarhem hämtar era nycklar och eventuella biljetter i receptionen i Sporthallen. Receptionen håller öppet från 07:30 på fredag och lördag.

I sporthallen hålls fabrikationsdemonstrationer och bildutställningar under lördagen mellan kl 9:00 – 17:00 och kostar ingenting. Att besöka bildutställningarna kostar 50 kr / person.

För er som inte köpt förköp!
Biljetter till enstaka bildföredrag eller Lightroomseminarier löses i dörren strax före varje föreställning börjar. Detta endast i den mån det finns plats. Detta betyder i praktiken att vi först släpper in alla med biljetter och ni som vill köpa lösbiljett väntar till sist. Jämna pengar 100 kr per föreställning.

 

Webbplats för Vårgårda fotoklubb